Пакери су победили Шефове у првом Супер Купу

Датум Стварања: 6 Фебруар 2021
Ажурирати Датум: 15 Може 2024
Anonim
Чук и Гек из Анор-Лондо жгут пукан ► 6 Прохождение Dark Souls remastered

15. јануара 1967, Греен Баи Пацкерс из Националне фудбалске лиге (НФЛ) срушио је старјешине америчког фудбала (АФЛ) Кансас Цити Цхиефс, 35-10, на првом икада објављеном светском првенству у АФЛ-НФЛ, касније познатом као Супер Бовл И, на Мемориал Цолисеум у Лос Ангелесу.

Основан 1960. године као ривал НФЛ-у, АФЛ је још увек проналазио свој пут 1967. године, а Пацкерси су жестоко фаворизовани за победу у игри. Док је 60 милиона људи било спремно гледати радњу како се одвија на телевизији, начелници су успели да је држе близу првог полувремена, а до полувремена је Греен Баи био испред 14-10. Једино поништавање шефова дошло је у другој четвртини, на прелазу са седам метара од меча од нападача Лен Довсон-а до Цуртиса МцЦлинтона.

Пакери су, међутим, наставили да шире утакмицу широм отворене, након што је безбедност Виллие Воод пресрео Давсон пролаз и вратио лопту 50 метара да направи тоуцхдовн. Греен Баи је постигао још три пута у другом полувремену, пошто је Елијах Питтс истрчао у два тоуцхдовн-а, а резервни крај Мак МцГее'вхо је изашао на терен након што је стартер Боид Довлер повређен у шестој игри игре, а постигао је свој други тоуцхдовн пролаз дан. Пре утакмице, МцГее је имао само четири пријема целе сезоне; те ноћи направио је седам, укупно 138 метара.

Познати нападач Пакера, Бриан Бартлетт "Барт" Старр, завршио је 16 од 23 пролазака у ноћи. Резултат на крају игре био је 35-10, а Старр је проглашен за највреднијег играча. Упитан да прокоментарише утакмицу након утакмице, тренер Греен Баи-а Винце Ломбарди изразио је заједничко мишљење да се чак ни најбољи од шефова АФЛ-а „не упоређује са најбољим НФЛ тимовима“.

Две године касније, АФЛ се доказао сумњама освојивши своје прво првенство, када је Јое Наматх водио Нев Иорк Јетс до узнемирене победе од 16: 7 над Балтиморе Цолтсом у Супер Бовлу ИИИ. 1970. године АФЛ и НФЛ су се спојили у једну лигу, док су се Цолтс, Цлевеланд Бровнс и Питтсбургх Стеелерс договорили да се придруже 10 АФЛ тимовима и оснују Америчку фудбалску конференцију (АФЦ). Од тада, Супер Бовл је годишњи састанак најбољих тимова у АФЦ-у и Националној фудбалској конференцији (НФЦ) за првенство НФЛ-а.